Yeni Üniversiteler: Dumlupınar

Matematik Bölümü

Temel matematik bilgisine ve bağımsız düşünme yeteneğine sahip, problemleri tahmin edebilen, karşılaştığı problemleri farklı bakış açılarından ele alıp potansiyel çözümler üretebilen, kapsamlı ve soyut düşünebilen, çalışma hayatında ihtiyaç duyacağı seviyede yazılım bilgisine de sahip mezunlar yetiştirmektir. Ayrıca, Türk Milli Eğitiminin amaçları doğrultusunda, matematik ve matematik ile ilgili alanlarda daha ileri düzeyde çalışmayapmak isteyenlere, temel bilgileri vermek, öğrencilerin eğilim ve yeteneklerine yönelik ve mezuniyet sonrası iş sahibi olabilecekleri programları uygulamak, profesyonel iş ve araştırma sürecinde çağdaş düzeyde bilimsel düşünce ve araştırma yeteneğine sahip, Lisans düzeyinde, matematikçi yetiştirmektir.

Eğitim – Öğretim

Bölümde; eğitim süresi 4 yıldır. Bölümde öğrencilerin ders programlarının hazırlanmasında en etkin öğrenme metotları göz önüne alınarak bir program hazırlanmaktadır. Ayrıca Fen Bilimleri Enstitüsünde bölüm mezunları Yüksek Lisans ve Doktora programı ile akademik kariyer yapma imkanlarına sahip olmaktadır.

Mezuniyet ve İstihdam Koşulları

Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü programını tamamlayanla “Matematikçi” olarak mezun olurlar. Mezun matematikçiler, kamuda ve özel sektörde çalışma olanaklarına sahiptirler. Özel sektörde dershanelerde istihdam edilebildikleri gibi kamu sektöründe matematik öğretmenliği yapabilmektedirler.

Bölüm Başkanı V. :Doç.Dr. İSMAİL EKİNCİOĞLU
Bölüm Başkan Yardımcısı : Doç.Dr. ERDAL ULUALAN

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s